تحقیق درباره کلاهبرداری اینترنتی

مطالب دیگر:
📂نمونه سوالات درس مباحث جاري در قوانين مالياتي📂تحقیق و پاورپوینت نقش مسجد و ائمه جماعات در دفاع مقدس📂مجموعه پرسش ها و پاسخ های مربوط به قانون مدیریت خدمات کشوری📂پاورپوینت بهره وري نیروی انسانی در مدیریت بهره وری📂تحقیق سازه های پوسته ای و چادری📂تحقیق پاسخ پرسش مهر رئیس جمهوری در سال تحصیلی 1396-1395📂پاورپوینت فصل هشتم کتاب حسابداری مدیریت تألیف شباهنگ📂پاورپوینت فصل یازدهم کتاب حسابداری مدیریت تألیف شباهنگ با موضوع کنترل اقلام بهای تمام شده📂پاورپوینت مديريت استراتژیك- از ایده تا عمل📂تحقیق آموزش فرآيندنویسی و تدوین شاخص های فرآیندی و ارزیابی عملکرد📂پاورپوینت دوره آموزشی تکنیک های حل مساله📂پاورپوینت جوش و جوشکاری و اصول آن📂تحقیق دستگاه تلویزیون📂تحقیق الکترونیک📂تحقیق جداسازی مدارها برای هدف کلی کاربردهای آنالوگ📂تحقیق ماشين هاي سنكرون سه فاز📂تحقیق اسیلاتور📂تحقیق ادوات ورودي و خروجي يك كنترل كننده قابل برنامه ريزي PLC📂تحقیق اختراع تلفن📂تحقیق اتوماسيون صنعتي و شبكه هاي ارتباطي
تحقیق درباره کلاهبرداری اینترنتی ,کلاهبرداری اینترنتی ,اینترنتی با ما باشید با یکی دیگر از فایل های قابل دانلود با عنوان : .تحقیق درباره کلاهبرداری اینترنتی |1800378|vxo|

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 26 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

دنياي اينترنت، دنياي پيچيده، پرسرعت و گسترده اي است و در اين فضاي مجازي، معمولاً كلاهبردارها، سريع تر از قانونگذاران و مجريان مي جنبند، آنها راهكارهاي "دم به تله ندادن" را هم بلدند و از خلأهاي قانوني حداكثر سوءاستفاده را مي كنند. اكنون بيش از 5/3 ميليون كاربر اينترنتي در ايران وجود دارد، هر يك از اين كاربرها، يك مشتري بالقوه براي عرصه تجارت اينترنتي هستند؛ شانس آنها براي درگير شدن در يك فعاليت سالم تجاري به همان اندازه است كه شانس آنها براي يك مشتري بخت برگشته سود جويان و كلاهبرداران اينترنتي!

كلاهبرداري اينترنتی :
كلاهبرداري اينترنتي يكي از جرائم يقه سفيدهاست كه با توسعه اينترنت و ارتباطات اينترنتي گسترش يافته است ، منظور از كلاهبرداري اينترنتي هرگونه كلاهبرداري است كه بوسيله برنامه‎هاي كامپيوتري و رايانه‎اي يا ارتباطات شبكه اينترنتي صورت مي‎گيرد مثلاً از طريق سايت‎هاي web ، پست الكترونيكي ( E-mail ) يا اتاق‎هاي گفتگو ( chat rooms ) .
در واقع كلاهبرداري اينترنتي به هر نوع طرح متقلبانه‎اي گفته مي‎شود كه يك يا چند بخش از اينترنت را به كار مي‎گيرد تا درخواست‎هاي متقلبانه‎اي را به منظور انجام معاملات جعلي و بردن اموال ، با قربانيان احتمالي مطرح مي‎سازد . پس مي‎بينيم كه كلاهبرداري اينترنتي از زماني رواج پيدا كرد كه محيط مجازي مثل محيط اينترنت پا به عرصه وجود گذاشت و تقريباً حدود ده دهه است كه رواج پيدا كرده است .
اولين قانون راجع به جرائم اينترنتي در سال 1984 در آمريكا به تصويب رسيد و در سال‎هاي 1994 و 1996 اين قانون اصلاح گرديد.
كلاهبرداري اينترنتي كه امروزه از كلاهبرداري هاي سنتي پيشي گرفته است به يك معضل بزرگ وپيچيده براي جوامع بشري تبديل شده است به حدي كه با قوانين سنتي نمي توان جوابگوي برخورد با مجرماني بود كه بصورت شبه و ناشناخته اقدام به كلاهبرداري مي كنند.
جالب تر اينكه براي مجرمين اينترنتي نمي توان حد و مرز مشخص تعريف كرد ضمن اينكه قوانين هر كشور در قلمرو ارضي آن كشور قابل اجرا است و براي خارج از كشور مشكلاتي را درپي دارد.
خلا قوانين موجود نيز باعث شده تا كلاهبرداران اينترنتي عرصه را براي خود باز تر ببينند و با سوء استفاده از اين وضعيت بيشترمرتكب كلاهبرداري وجرم هاي اينتنرنتي شوند.
امروز دنيا به فكر چاره افتاده و با يك اجماع قوانيني را براي حل اين معضل پيش بيني كرده است
اما تكنولوژي اطلاعات در زندگي بشر چنان گسترده شده و سرعت يافته است كه تمام جنبه‎هاي آن را تحت تأثير قرار داده است.